SEMBDNER
Již v roce 1913 představil Johannes Sembdner svůj secí a plecí stroj Jeho Veličenstvu bavorskému králi Ludvíku III. při příležitosti zemědělské výstavy na mnichovském Oktoberfestu.
Firma Johannes Sembdner byla založena v Mnichově 10. února 1914 a rychle se stala vyhledávaným specialistou pro potřeby profesionálního zahradnictví.
V obchodě na mnichovském náměstí Gärtnerplatz bylo k dispozici vše, co zahradník potřeboval pro své každodenní potřeby: od nůžek až po skleníky - vše z jednoho zdroje. Kromě vlastního vývoje a výroby měl Johannes Sembdner na skladě i všechny ostatní běžné zahradnické produkty. V roce 1929 byl vydán všeobecný katalog o 210 stranách, jehož originální výtisk je k dispozici dodnes.
V roce 1938 přestěhoval svou firmu do Germeringu; zde zahájil svůj další vývoj strojů na pěstování zeleniny. Vznikl první secí stroj GSD pro víceřádkový výsev zeleniny, stejně jako jednořádkový ruční secí stroj HS pro výsev do secích strojů a kypřičů.
Vždy podle hesla:
"Prosím, abyste na to vždy pamatovali při porovnávání s levnějšími nabídkami, protože jen to nejlepší nářadí je v provozu nejlevnější!"
Oba stroje se vyrábějí dodnes, i když v novém provedení, a prodávají se po celém světě.
V polovině 50. let firma vyvinula první trávníkový secí stroj, ten je dodnes považován za etalon mezi stroji tohoto typu.
Firma se neustále rozrůstala, profese zahradníka získávala stále větší význam a vznikaly první samojízdné stroje. Od roku 1958 s motory ILO a převodovkou s pojezdem vpřed, později s převodovkou vpřed a vzad a s motory Sachs, poté s motory Briggs & Stratton. V současné době se používají benzínové motory Honda a elektromotory.
Po smrti Johannese Sembdnera převzal firmu jeho zeť Dr. Kurt Thumann a v roce 1978 změnil název na Sembdner Maschinenbau GmbH.
Dnes jsou v nabídce společnosti kromě strojů na výsev zeleniny a zatravňování i další zařízení pro profesionální zahradníky a provozovatele např. tenisových kurtů.
V současné továrně ve Fürstenfeldbrucku jsou stroje konstruovány tak, aby byly stejně spolehlivé a praktické jako v době Johannese Sembdnera, robustní a odolné. Životnost přesahující 40 let není ničím neobvyklým. A protože se stroje vyrábějí ve srovnatelném provedení již tolik let, existují v některých případech i náhrady opotřebitelných dílů pro nejstarší trávníkové stroje.