RATIOPARTS

Samostatnou obchodní aktivitou společnosti N+P PROFI s.r.o. jsou dodávky náhradních dílů.  

Kromě profesionálního servisního zázemí pro všechny nabízené produkty, zajišťujeme také dodávky značkových náhradních dílů Peerless a široké palety kompletních převodovek. Uskupení Tecumseh – Peerless patřilo v minulosti mezi největší dodavatele motorů a mechanických i hydrostatických převodovek pro většinu výrobců zahradní techniky. Výroba motorů byla v roce 2003 ukončena a v současnosti pokračuje pouze výroba převodovek, pro Evropu ve spolupráci s holandskou firmou Motor-Snelco.

 

N+P PROFI je dále výhradním zástupcem německé firmy ratioparts®, která nabízí široký program více než 90 000 položek náhradních dílů a příslušenství pro malou zemědělskou, zahradní a lesnickou techniku. Optimální dodávky přímo k našim partnerům zajišťujeme z moderního, skladu v Euskirchenu se skladovací plochou 10 000 m3. Kompletní online katalog sortimentu ratioparts® naleznete na http://www.ratioparts.cz.

 

Příběh ratioparts.png

Příběh společnosti ratioparts zní poněkud smyšleně a trochu jako příběh Steva Jobse v garáži, ale někdy dobré nápady potřebují neobvyklý začátek. Nápad nebyl ničím převratným, a přesto byl vzrušující svou jedinečností. Nakonec na okolnostech zrodu nápadu ne vždy záleží. Věděli jsme, že chceme zákazníkům přinést kvalitní výrobek, aniž bychom jim účtovali kvalitní cenu. Chtěli jsme snížit vysoké náklady na následný nákup, aby se opravy staly dostupnou a ziskovou součástí obchodního modelu.

Na začátku jsme vytvořili portfolio nejběžnějších a nejdůležitějších každodenních náhradních dílů a nabídli je vybraným specializovaným obchodům a prodejcům. Začínali jsme v roce 1986 se zvládnutelným sortimentem 25 výrobků vystavených ve čtyřstránkovém letáku. Zaměstnávali jsme pouze jednoho zaměstnance, který pomáhal při balení a expedici. Dnes má tento zaměstnanec 150 kolegů a náš sortiment nyní přesahuje 90 000 dílů. ratioparts je nyní lídrem na trhu EU v oblasti náhradních dílů, dílů podléhajících opotřebení a příslušenství pro zařízení a stroje na údržbu zahrad, lesů a trávníků. Jakkoli jsme na tento vývoj hrdí, cítíme zároveň velkou odpovědnost, kterou s sebou nese. Zodpovědnost vůči zákazníkům, dodavatelům a zaměstnancům, kteří tento úspěch umožnili.

 Naše sídlo v Euskirchenu je pro nás velmi důležitým místem. Euskirchen slouží nejen jako zakladatelské město ratioparts, ale dává nám také naše rodné město zásady a hodnoty. V Euskirchenu se nachází naše centrála a sklad. Zde přebíráme odpovědnost za region, naše zaměstnance a jejich rodiny. Je to místo, kde se cítíme jako doma. Odtud dodáváme do všech koutů Německa a kromě toho i do všech ostatních zemí Evropy. Možná proto mají Euskirchen a Evropa stejnou zkratku: EU.

Za lví podíl na našem úspěchu vděčíme úzké a trvalé spolupráci s našimi kvalifikovanými specializovanými prodejci. Dnes jsme schopni oslovit mnoho různých cílových skupin ve všech koutech Evropy. Mezi naše zákazníky patří golfová hřiště v Portugalsku, obce ve Španělsku, farmy v Itálii, zahrady v Anglii, parky ve Francii a lesnické společnosti zde v Německu. Ti všichni používají sekačky na trávu, nůžky na živý plot, řetězové pily a strunové vyžínače. A stejně jako nespočet dalších mají všichni velkou důvěru v náhradní díly od ratioparts. Vynikáme nejen svým sortimentem a nízkými cenami, ale především tím, že udržujeme kvalitu. Právě ta je pro zákazníky z oblasti komunálních úprav krajiny obzvláště důležitá.

Abyste mohli nabídnout dokonalý sortiment, musíte především znát potřeby svých zákazníků. Kde pracují a s čím pracují? Jaké vybavení potřebuje a jaké úkoly musí řešit? Jaké specifikace potřebuje jejich pracovní vybavení a jaké priority jsou stanoveny v jejich každodenní práci?

Naši produktoví manažeři a nákupčí pracují ruku v ruce, aby důsledně vyvažovali nabídku a poptávku. Znají kompletní sortiment více než 90 000 výrobků a vědí, po kterých výrobcích je velká poptávka a které již nejsou potřeba. Abychom co nejlépe uspokojili potřeby našich klientů, snaží se naši specialisté neustále vyřazovat a přizpůsobovat náš sortiment. Náš sortiment je neustále kontrolován a odpovídajícím způsobem aktualizován.

Zdá se, že v dnešním obchodním světě ustupují služby do pozadí ve prospěch snižování nákladů. ratioparts bere tento přechod vážně a snaží se tento neblahý trend zvrátit. Víme, že naši zákazníci jsou na nás závislí a cítí se pohodlně, když něco naléhavě potřebují objednat. Proto našich 150 zaměstnanců důsledně plní přání a požadavky našich zákazníků a profesionálně a kompetentně jim radí. To platí zejména pro naše terénní pracovníky a servisní oddělení - vizitku naší společnosti.

Existuje nespočet možností, jak nás kontaktovat. V minulosti přicházela většina našich objednávek faxem. Dnes se mnoho objednávek uskutečňuje prostřednictvím našeho servisního oddělení nebo našeho internetového obchodu. Spolu s naším nejnovějším vícejazyčným katalogem sortimentu mohou zákazníci prostřednictvím webového obchodu získat také všechny důležité dokumenty k objednávkám a servisním službám. Pomocí identifikačních čísel zákazníků lze zkontrolovat dostupnost výrobků a jejich ceny. Pokud je objednávka učiněna do šesté hodiny večerní, bude zásilka odeslána ještě týž den. To platí i v případě, že je objednávka zaslána faxem. A ano, kupodivu máme stále funkční faxové číslo. Rádi se s našimi zákazníky setkáváme osobně. Proto se prezentujeme na mnoha významných výstavách po celém světě.

Bylo by přehnané tvrdit, že všechny položky jsou objednávány ve stejném množství. Některé položky se prodávají dvakrát ročně, jiné po stovkách denně.Jedno mají všechny společné: vysokou kvalitu. Nezáleží na tom, který náhradní díl nebo příslušenství si zakoupíte, vždy obdržíte stejně prvotřídní výrobek. Všechny díly jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu a precizně zpracovány. Kromě toho zcela jistě dodržujeme certifikovaný systém zajištění kvality, který má vždy aktuální normu DIN/ISO9001.

Pokud člověk pracuje se složitým technickým vybavením, chce a musí se spolehnout na vysokou funkčnost. Ať už se jedná o sekačku s pojezdem, vysokotlaký čistič, strunovou sekačku nebo vyžínač, bezpečnostní obuv, mazivo nebo klínový řemen, potřebujeme, abyste byli s každým výrobkem spokojeni. Proto je větší část našeho sortimentu vyráběna v Německu a proto klademe na naše dodavatele tak vysoké požadavky. Proto si naši zákazníci mohou být vždy jisti, že dostanou nejlepší náhradní díly za nejlepší ceny. Jsme přesvědčeni, že kromě kvality lze najít náhradu za všechno.

K čemu je nejlepší náhradní díl, když není k dispozici? K čemu je dobrý, když musíte čekat tři týdny a nemůžete pokračovat v práci? I ta nejlepší motorová pila se jen tak povaluje, pokud se zlomí startovací pružina. Proto má ratioparts vždy spolehlivě skladem více než 90 000 položek, které jsou rychle k dodání. Pomáhá nám v tom náš nejmodernější skladovací systém a zkušenosti našich zaměstnanců.

Všechny příchozí produkty jsou rezervovány, baleny, zpracovávány a označovány v našem vysoce moderním skladu v Euskirchenu. Speciální systém vychystávání s podporou EDP nám umožňuje okamžitě vyhledat výrobky, abychom je mohli co nejrychleji expedovat. Objednávky jsou profesionálně zabaleny tak, aby byl zaručen plný provoz až do jejich přijetí. Rychlost dodání závisí na tom, jakou variantu přepravy si zákazník zvolí.

I když se většina našich výrobků nedá rozbít, musí být dobře zabaleny. Proto dbáme, stejně jako naši dodavatelé, na to, abychom postupně produkovali co nejméně odpadu. Tímto způsobem se nám podařilo výrazně snížit používání plastů pro příchozí dodávky i odchozí distribuci. Těmito opatřeními se podílíme na zmírnění naší ekologické stopy a zároveň šetříme cenné suroviny. Tento způsob myšlení podle nás patří ke každé zodpovědné a moderní společnosti.

ratioparts, váš partner pro kvalitní náhradní díly.