Zemědělské a komunální malotraktory TAFE 6028 , výkon 24,4 k, mechanická převodovka

Výkonný a stylový traktor TAFE 6028 je ideálním partnerem pro terénní úpravy, sadařské a vinařské práce, zahradnictví, komunální práce, nebo údržbu sportovišť. TAFE 6028 je vyroben s důrazem na detail, pohodli a ergonomii a s moderními technologiemi se právem stane chloubou svého uživatele. Ovládání traktoru TAFE 6028 je pohodlné díky promyšlené ergonomii, rovná podlaha usnadňuje nasedání a s přihlédnutím k příkladné kvalitě zpracování se nelze ubránit pocitu prémiovosti. Při konstrukci traktoru byly ve velké míře využity moderní postupy a komponenty. Výkonný, úsporný a spolehlivý motor Mitsubishi, přední náprava s plně utěsněnými a odolnými koncovými převody, převodovka se třemi jízdními rozsahy, 9 stupni vpřed a 3 vzad a technologií Synchro Mesh, kdy první stupěň vpřed a vzad jsou ve stálém záběru a usnadňují a zrychlují změnu směru jízdy. To a o mnoho více nabízí nový TAFE 6028

Mechanická převodovka

Mechanická převodovka 9V/3R disponuje třemi rychlostními stupni vpřed a jedním vzad ve třech jízdních skupinách. Zvolit odpovídající rychlost pro nejrůznější pracovní úkony je tedy velmi snadné. První rychlostní stupeň a zpátečka jsou ve stálém záběru a změna směru jízdy je dílem okamžiku, což je výhodné např. při práci s čelním nakladačem. Díky zpřevodování dosahuje malotraktor TAFE vysoké maximální rychlosti až 22 km/h

 

Přední a zadní náprava, pohon 4x4

Odpojitelný pohon 4x4 a uzávěrka diferenciálu zadní nápravy usnadňují práci v obtížných podmínkách. Přední náprava je vybavena uzavřenými koncovými převody v olejové lázni s kuželovým soukolím, díky kterým traktory disponují vysokou obratností i světlou výškou.

Komfortní pracoviště obsluhy

Veškeré ovládací prvky se nacházejí na svých místech dle moderních standardů. Řadící páka, páka řazení rychlostních skupin a volič otáček vývodového hřídele na levém blatníku, ovladače zadního 3-bodového závěsu napravo. Podlaha je zcela rovná a mezi volantem a komfortním sedadlem je naprůměrné množství prostoru.

Brzdový pedál je dělený, pod sedadlem se nachází pedál uzávěrky diferenciálu, uzamykací ventil zadního závěsu a páka řazení pohonu 4x4.

 

 

Moderní přístrojový panel zobrazuje všechny důležité provozní údaje - otáčky motoru, teplotu chladící kapaliny a stav palivova v nádrži, pomocí přehledných analogových ukazatelů.   

 

 

 

Zadní tříbodový závěs, hydraulika

Zadní tříbodový závěs kategorie I s polohovou a silovou regulací je schopen zdvihat maximálně 739 kg (měřeno v horizontální poloze ramen), tedy s rezervou i pro nejtěžší nářadí v kategorii. Vývodový hřídel lze provozovat se dvěma rozsahy otáček, 540 a 750 ot/min. Vzadu se též standardně nachází jeden dvojčinný hydraulický okruh s mechanickým ovládáním. 

 

 


>
Technická data TAFE 6028
Rozměry Délka mm 3135
Šířka mm 1100
Výška mm 2310
Rozvor mm 1550
Světlá výška mm 260
Pohotovostní hmotnost kg 1095
Zatížení Přední náprava kg 600
Zadní náprava kg 1000
Dovolená hmotnost kg 1600
Hmotnost přívěsu Nebržděného kg 950
Bržděného kg 2000
Motor Výrobce MITSUBISHI
Typ kapalinou chlazený, vznětový
Model MVS3L2
Vstřikování nepřímé
Výkon k 24,4
kW 18
Počet válců 3
Zdvihový objem cm3 1318
Vzduchový filtr suchý
Objem nádrže l 23
Alternátor V 12
Řízení s posilovačem
Pohon 2x4 / 4x4
Std. pneumatiky Záběrové přední 180/85D12
zadní 8.3-20
Převodovka typ mechanická SynchroMesh
Počet stupňů 9 vpřed / 3 vzad
Max. pojezdová rychlost km/h 25
Hydraulika Zadní 3-bodový závěs kategorie 1
Zvedací síla kg 739
Regulace polohová & silová
Hydraulické čerpadlo tandemové
Pracovní hydraulika l/min 26
Řídící hydraulika l/min 16
Vývodový hřídel Zadní ot/min 540/750