Břidlicový lom Šárka , Navázání na tradici těžby a zpracování české břidlice v krásné krajině pod Mlžným kopcem.

V oblasti severní Moravy se břidlice, jakožto ekologicky nezávadná nerostná surovina, dobývala pro stavební účely v lomech již několik staletí. Zde také vznikla společnost Břidlice Černín, která navázala na téměř již zapomenutou tradici široké škály jak stavebních, tak užitkových výrobků a nábytkových doplňků. 

Společnost N+P PROFI s.r.o. získala zastoupení pro region Jižní Čechy. V naší provozovně v Milevsku Vás rádi seznámíme s nabízeným sortimentem a nabídneme Vám prohlídku řady vzorků a ukázkových výrobků.

Přírodní jílová břidlice vás okouzlí a získá modrošedou tóninou barvy, pestrostí přírodního i leštěného povrchu a všestranným využitím. Čekají na vás originální kamenné obklady, venkovní dlažba, ale také stolní a nástěnné hodiny z břidlice nebo krásné bytové dekorace. Stačí si pouze vybrat.

 

 Materiály ke stažení v  pdf:

 

ORIGINÁLNÍ DESIGN

Dbáme na to, aby naše výrobky byly designově vhodné. Proto si můžete vybrat z velké škály nabízených vzorů.

TĚŽBA

Zprostředkováváme si vlastní těžbu, takže dokážeme nabídnout presně to, co náš zákazník potřebuje.

ZPRACOVÁNÍ

Zpracování provádíme na různých strojích, od kalibračního zařízení, multikotoučové úhlové pily, vodního paprsku včetně manufakturní výroby.

LEŠTĚNÍ

Břidlici je také možné vylešit do vysokého stupně lesku. K tomu využíváme kalibrační a leštící stroje včetně ručního dolešťování.

https://www.bridlicecernin.cz/